Zobrazit online verzi
 
Newsletter České asociace cheerleaders, o.s.
 
 
Newsletter Prosinec 2019 a Leden 2020
 

Přinášíme vám další vydání pravidelného informačního Newsletteru určeného pro zástupce členských klubů ČACH a trenéry. 

Tentokrát se jedná o mimořádné sváteční dvojčíslo s ohlédnutím za podzimní částí sezóny a samozřejmě s výhledem do nového roku 2020! 

Věříme, že tyto Newslettery jsou pro vás užitečným a oblíbeným periodikem z prostředí cheerleadingu.

Vaše příspěvky a články do dalších vydání jsou vítány!

 
 
 
 
Co nás čeká?
 

 30.11. - 1. 12. 2019   Practice Team Czech Republic, Dobřichovice
 3. 12. 2019   Zasedání Výkonného Výboru ČACH
 7. 12. 2019   Basta Cheer Cup, Ústí nad Labem
 8. 12. 2019   Judges Workshop, Praha
10. 12. 2019  Zasedání Výkonného Výboru ČACH
14. 12. 2019  Sparkling Cheer Cup, Hradec Králové
17. 12. 2019   Zasedání Výkonného Výboru ČACH
19. 12. 2019   Zasedání sekretářů ČUS

7. 1. 2020      Zasedání Výkonného Výboru ČACH
11., 12., 17., 18., 19. 1. 2020  Trenér Licence C Cheer, Praha
11. a 12. 1. 2020  Stunt Conference, Praha
16. 1. 2020    Zasedání sekretářů ČUS
18. 1. 2020    Tumble Conference, Praha
18. a 19. 1. 2020   Practice Team Czech Republic, Dobřichovice
21. 1. 2020    Zasedání Výkonného Výboru ČACH
25. 1. 2020    Evolution Cheer Battle, Praha

 
 
Více k jednotlivým akcím naleznete na webu cach.cz
 
 
Nepropásněte!
 

Využijte nabídek a přihlaste se na akce za zvýhodněné ceny!

Stále se můžete přihlašovat na vzdělávací akce:

11., 12., 17., 18., 19. 1. 2020  Trenér Licence C Cheer, Praha
11. a 12. 1. 2020  Stunt Conference, Praha
18. 1. 2020  Tumble Conference, Praha

Více k jednotlivým akcím naleznete na webu cach.cz
 
 
Stalo se...
 

9. 11. 2019   Dance Conference, Praha
- zúčastnilo se 17 tanečních trenérů

10. 11. 2019  Dance Private Practice
- dva soukromé bloky s Tonym Hodgesem

10. 11. 2019  Valná Hromada ČACH, Praha

14. 11. 2019  Zasedání předsedů NNO ČUS a představení Národní agentury pro sport
- samostaný článek níže

16. 11. 2019  Cheer Levels (0-4 levels), Praha
17. 11. 2019  Cheer Levels (5-6 levels), Praha
- zájem o cheer pravidla mělo v součtu bez mála 90 účastníků

17. 11. 2019  Judges Workshop, Praha
- zúčastnili se 4 zájemci o projekt porotcovských licencí

6. 11. 2019  a 21. 11. 2019  Zasedání Výkonného Výboru ČACH

30.11. - 1. 12. 2019   Practice Team Czech Republic, Dobřichovice
- samostaný článek níže

Zvolena Trenérská komise

Ustanovena Pracovní skupina Performance

 
 
Členky reprezentace již pracují na svých choreografiích na Mistrovství světa
 

Během víkendu 30. 11. - 1. 12. 2019 proběhl v pořadí již 3. trénink reprezentačních týmů - Team Czech Republic.

Oba týmy pracovaly na svých choreografiích, do nichž zakomponovaly prvky, které pilovaly na předchozích trénincích. Sestavy už teď vypadají úžasně, rozhodně se máte na co těšit.

Trenéři juniorek se vyjádřili, že jsou nadšení, dívky bojovaly a dosáhly všechny stanovené cíle. Víkend se povedl a na všechny jsou moc pyšní.

 
 
Přejít na celý článek ...
 
 
 
Začněte nový rok s cheer kalendářem!
 

Co víc si přát pod vánoční stromeček než originální cheer kalendář pro rok 2020 s fotkami reprezentantek a reprezentantů z Mistrovství světa. Neváhejte a využijte příležitosti zakoupit si tento skvělý dárek již na soutěži Sparkling Cheer Cup. Kalendáře pro nás vyrobil partner české reprezentace, společnost CEWE. Výtěžek s prodeje bude věnován na podporu reprezentantek na MS 2020. Kalendáře je možné objednat i on-line.

 
Přejít na objednávkový formulář
 
 
 
Aktuální pravidla pro kategorie Hobby
 

Aktuální pravidla pro Hobby kategorie Peewee a Junior platné pro tuto sezónu vám přinášíme ve zcela novém přehlednějším provedení, a to společně i s Bodovacími listinami, které jsou pro tuto kategorii upravené oproti klasickým cheer kategoriím.

 
Kompletní Hobby Pravidla zde...
 
 
Národní sportovní agentura
 

Národní sportovní agentura (NSA), v čele s Milanem Hniličkou, se představila na půdě České unie sportu. V rámci celostátní porady předsedů národních sportovních svazů ČUS byla představena celková vize a strategie NSA na několik následujících let a diskutovány nejdůležitější body. O celém jednání se můžete dočíst v aktuálním vydání Zpravodaje ČUS (č. 9/2019).

 
 
Přejít na prezentaci
 
 
Program MŠMT Můj klub - nabídka právní pomoci od ČUS
 
 
 
Přejít na kontakty
 
 
Informace o stavu členské základny aktuální sezóny
 

ČACH po obnovách členství Klubů a jejich členů na sezónu 2019/2020 sdružuje 28 členských Klubů (kolektivních členů). Počet sportovců a trenérů čítá 1 704 evidovaných členů ČACH. Jsme rádi, že mezi členskými kluby můžeme přivítat nový členský klub – FC SLOVAN CHEERLEADERS. Žádosti o nové členství za jednotlivé kluby průběžně přibývají, tudíž lze ještě očekávat postupný nárůst.

Informujeme, že nově v sezóně 2019/2020 je možné zažádat kromě klasického členství pro sportovce a trenéry, také o členství pro sportovce, který pod vedením vašeho klubu trénuje, avšak v prvním roce (sezóně) členství se ještě nebude aktivně účastnit soutěží. Členský poplatek v tomto případě činí 100 Kč na sezónu. 

 
 
 
 
Vybrané tipy a novinky ERS 2
 

Po dvou měsících provozu modernizovaného elektronického registračního systému bychom vám rádi připomněli a představili funkce a možnosti, které možná nevyužíváte, nicméně jejich využití je nezbytné pro efektivní práci v systému nebo uživatelsky vhodné pro vás trenéry. Jedná se o informace, které se týkají modulu členství, správy klubu a soutěží.

Všechny tipy naleznete v článku na webu ČACH.

 
 
Přejít na celý článek ...
 
 
Ježíškova vnoučata
 

Již jsme vás informovali, že se letos opět připojujeme k akci Ježíškova vnoučata a za ČACH společně s vámi bychom rádi udělali radost jednomu ze seniorů. Konkrétně panu Václavovi (87 let) z Domova sociální péče v Chotěšově, který je odkázán na invalidní vozík. Rádi bychom mu touto cestou spolu s vámi pomohli a provázali i téma s připravovaným projektem ParaCheer na poli České republiky.

Přání pana Václava si můžete přečíst zde:

"Jsem již několik let připoután na invalidní vozík. Nezvládám se sám pohybovat delší vzdálenost, pouze po budově. Někdy mě již bolí ruce, tak mi pomáhají pracovnice. Jsou na mě moc hodné, vždy mi vyjdou vstříc. Jsem společenský, rád chodím na procházky do obce. Naše vesnice je však v rozmanitém terénu a já vidím, jak se se mnou pracovnice dře, jak je to pro ní náročné. Nic neřekne, chce mi udělat radost, ale často raději z tohoto důvodu procházku odmítnu. Rád bych na procházky a různé výlety jezdil častěji, ale potřeboval bych pomocníka. Zjistil jsem, že existuje přídavný pojezd na invalidní vozík. Moc bych si ho přál, abych ulehčil práci těm, co se o mě tak pěkně starají a zároveň si udělal velkou radost. Splnilo by se mi to největší přání. Mohl bych častěji cestovat, být ve stálém kontaktu s okolím a zároveň poznávat nepoznané. Vždyť mám ještě šanci žít, a i ve svém vysokém věku, něco prožít."

 
 
 
 
Sny se plní nejen o Vánocích...
 

Rádi bychom vám představili jeden z příběhů, o kterém většina z nás dosud jen snila. Nebojte se a jděte si za svým snem! Máte-li ve svém klubu či okolí nějaký podobný příběh, podělte se o něj a my ho rádi zveřejníme! ;-)

"Ahoj, jmenuji se Klára Fleischhansová a právě si plním svůj sen jako exchange student na střední škole v Americe! V ČR jsem byla devět let členkou klubu Prague Eagles Cheerleaders. Prošla jsem všemi věkovými kategoriemi od (tehdy nejnižších) peewees až po seniorský tým Lady Eagles! Do přihlášky do programu pro výměnné studenty jsem se nejprve bála napsat, že bych chtěla pokračovat s cheerem a už jsem počítala s tím, že nejspíš budu muset skončit, ale stal se pravý opak. Jako host family si mě vzala mladá rodina z Tennessee vlastnící Allstarovou tělocvičnu Premier Athletics. Moje Host Mamka je dlouholetá trenérka a hned mě umístila do jednoho ze svých týmů (Senior Co-ed Level 3). Pomáhá také trénovat soutěžní cheer tým na mé škole a tak jsem po domluvě s trenérkou začala trénovat i tam. S Allstarovým týmem nám soutěžní sezóna teprve začíná, ale se školním už jsme se zúčastnili několika soutěží a hned na první vyhráli nominaci na High School NATIONALS, které se koná v únoru 2020 v Orlandu na Floridě."

 
 
 
 
Studium v USA s cheerleadingem
 

Přinášíme vám prvotní informace o spolupráci se společností Universal Players, která zájemcům profesionální formou pomůže zajistit studijní pobyt v USA ve spojení s cheerleadingem!

Motto společnosti: "Jsme hrdí na to, co umíme. Naše odborné znalosti jsou založeny na našich vlastních zkušenostech a dlouhodobé spolupráci s našimi zákazníky i partnerskými programy. Pro studenty se snažíme připravit výměnný studentský program na míru a pomoci jim tak uspět jak ve sportovní tak vzdělávací činnosti. Studenti si sami mohou vybrat mezi širokou škálou sportů a dalších mnoha koníčků na té nejvyšší úrovni a zkombinovat je s prestižním vzděláním v bezpečném prostředí. Program UP Global poskytuje plnou podporu během celého procesu příjímacího řízení akademických a sportovních institucích po celém světě."

 
 
Více informací naleznete zde...
 
 
Archiv Newsletterů
 

Uteklo vám předchozí vydání Newsletteru z listopadu, října a nebo září?
Potřebujete dohledat nějaký článek? 
=
Navštivte náš Archiv na webu, kde si ho můžete kdykoliv znovu pročíst.

Přejít na Archiv Newsletterů
 
 
 
VESELÉ VÁNOCE a SPOKOJENÝ ROK 2020!
 

Vám přeje Výbor ČACH
cach.cz

 
 
 
Pokud si již nepřejete dostávat tento email, odhlašte se zde.
Copyright © 2020 Česká asociace cheerleaders, o.s.