Zobrazit online verzi
 
Newsletter České asociace cheerleaders, o.s.
 
 
Newsletter Květen 2020
 

Přinášíme vám další vydání pravidelného informačního Newsletteru určeného pro zástupce členských klubů ČACH a trenéry.

Přestože již musela být česká cheerleadingová sezóna oficiálně ukončena, v májovém vydání přinášíme pozitivní zprávy, novinky, další výzvy, reportáže, informace, souhrnná sdělení a další zajímavost ze sportu a cheerleadingu v ČR i ve světě

Věříme, že tyto Newslettery jsou pro vás vhodným a oblíbeným periodikem z prostředí cheerleadingu. Vaše příspěvky a články do dalších vydání jsou vítány!

                                                                     “Máj, lásky čas❤️”

 
 
Co nás (ne)čeká?
 

5. 5. 2020            Zasedání Výkonného výboru ČACH
8. 5. 2020            United Cheer Cup - ZRUŠENO
20. 5. 2020          Zasedání Výkonného výboru ČACH
21. 5. 2020          Zasedání sekretářů ČUS
23.-24. 5. 2020    Elite Championship - ZRUŠENO
30.-31. 5. 2020    Elite Championship - ZRUŠENO

 
 
 
 
Nepropásněte!
 

Nachystali jsme a nabízíme opět spousty virtuální zábavy! Připravujeme různé výzvy, soutěže, a domácí cheer tvoření. Sledujte nás na Instagramu a Facebooku!

Insta:
cach_life
czechcheerteam

FB
Ceska asociace cheerleaders (CACH)
Czech National Cheer Team

 
 
(Ne)stalo se...
 

4. 4. 2020           Klubová soutěž NJ Cheer Open - ZRUŠENO v původním termínu
6. 4. 2020           Setkání se zástupci Národní sportovní agentury - ODLOŽENO
7. 4. 2020           Zasedání Výkonného výboru ČACH
15. 4. 2020         Zasedání Výkonného výboru ČACH
13.-18. 4. 2020   Online Cheer Cup
27.-30. 4. 2020   ICU Worlds USA - ODLOŽENO

1. 5. 2020 ICU General Assembly (valná hromada) - ODLOŽENO

 
 
Soutěžní sezóna 2019/20 zrušena
 

Dne 15. 4. 2020 Výkonný výbor ČACH na svém zasedání s těžkým srdcem rozhodl o definitivním ukončení stávající soutěžní sezóny. Rozhodnutí vycházelo především z aktuálních nařízení Vlády ČR, prodloužení nouzového stavu a zveřejnění plánu postupného uvolňování nastavených opatření, která nebyla pro plnohodnotný trénink ani cheerleadingové soutěže příznivá.

Všichni tři organizátoři klubových soutěží, NJ Cheer Open, United Cheer Cup a Pardubice Cheer Open, již také oznámili zrušení svých KS v klasickém formátu. 

Organizátoři NJ Cheer Open stále uvažují o virtuální verzi soutěže na konci června.

 
 
Zjistit více
 
 
Report z Online Cheer Cupu 2020
 

Jedinečná online soutěž, která nemá obdoby!

120 účastníků
60 vystoupení
25 porotců
2 000 hlasů od fanoušků
160 000 zobrazení videí
1 000 oslovených účtů na instagramu
483 sledujících streamovaného vyhlášení  

Bohužel kvůli situaci, která nastala, nemohly proběhnout žádné soutěže v tradičním formátu, jak jsme zvyklí. A tak jsme přišli s alternativou! Soutěž, která probíhá online, přes telefony a počítače. Tento nový projekt probíhal (zaslané sestavy byly zveřejněny) na Instastories IG CACH_LIFE a příbězích na ČACH FB ve dnech 13.-18. 4. 2020. Účastníci vytvořili krásné a originální sestavy, úžasně zapojili svou fantazii, své rodinné příslušníky, či mazlíčky, protáhli se, zacvičili si a hlavně si užili legraci při vymýšlení sestav! Sestavy hodnotilo na 25 porotců z řad odborníků, ale i sportovců a trenérů bez certifikace. Do hlasování se zapojili fanoušci a diváci, kteří svými hlasy vybrali nejsympatičtější sestavu. A na závěr proběhlo streamované online vyhlášení přes IG a FB ČACH.

Podívejte na videosestřih!

 
 
Celý report naleznete zde...
 
 
Worlds week!
 

Tak jako každý rok měl být i letos duben měsícem ICU Worlds. Opět se připravovaly naše dva týmy - Senior All Girl Elite pod vedením Ingrid Sever a Vanji Potocnik a Junior All Girl Advanced pod vedením Nikoly Dohnalové a Alexandra Stolpovsky. V tuto chvíli je Worlds 2020 zrušeno a je velmi pravděpodobné, že stejně jako většina sportovních akcí letos už neproběhne. Vytvořili jsme speciální videa k této příležitosti, která můžete shlédnout na našich sociálních sítích (IG a FB) a na našich webových stránkách v aktuální sezóně.

Věříme, že tvrdá práce sportovců, trenérů i managementu se zúročí ve skvělou a úspěšnou příští sezónu.

 
 
Přejít na videa...
 
 
Video projekt NSA #sportemprotiviru - zapojme se s cheerleadingem
 

Trenérská komise přišla s podnětem prezentace cheerleadingu na webu Národní sportovní agentury (NSA) v rámci projektu #sportemprotiviru. Jedná se o krátká metodická videa, jak se dá trénovat doma v době karantény.

Chcete-li být součásti tohoto projektu, zašlete nám prosím svá videa prostřednictvím úložiště např. WeTransfer na martina.zelezna@cach.cz a písemné potvrzení (stačí v těle mailu z adresy osoby oprávněné jednat za klub), že souhlasíte s uveřejněním vašeho videa na Youtube Národní sportovní agentury a jeho dalším použitím agenturou. 

Videa je možné zasílat a zveřejňovat průběžně.

 
 
Více o projektu ...
 
 
ČACH doporučena k přijetí do Olympijské rodiny
 

V roce 2015 Česká asociace cheerleaders poprvé požádala o své přijetí Českým Olympijským výborem. ČACH se stala členem Českého klubu sportovních svazů, organizací a institucí (ČKSOI) ČOV neboli neolympijské sekce ČOV a získala status výlučného představitele cheerleadingu v ČR. Po 4 letech je možné podat opětovnou žádost o plnohodnotné členství. Po řadě prezentací cheerleadingu jako plnohodnotného sportovního odvětví, jednání a splnění administrativních úkonů, byla Česká asociace cheerleaders společně s Českou lakrosovou unií doporučena Komisí neolympijských sportů ČOV k řádnému přijetí. Tento návrh již podpořil i Výkonný výbor ČOV a předložil jej k hlasování na Plénu (VH ČOV), které proběhne koncem května 2020 online formou.

Držme si palce a posuňme status cheerleadingu na sportovní scéně v ČR opět o pořádný krok vpřed!

 
 
 
 
Zahrajte si CHEERxeso!
 

Je to již pár týdnů, co jsme všichni začali doma trávit mnohem více času, než jsme byli doposud zvyklí. Ale i doma se dá cvičit, cheerovat a spojit to s pěknou hrou.

A my do toho jdeme s vámi. Připravili jsme si pro vás, v duchu hesla “Kdo si hraje, nezlobí (se)”, CHEEROVÉ PEXESO, speciálně vytvořené pro české cheerleaders, se všemi českými kluby sezóny 2019/2020 a českou reprezentací navíc!

Snad vám udělá radost a zajistí větší než malou dávku tak trochu jiných zážitků do vašich domovů :) Vystřihněte si CHEERxeso a cheerujte DOMA a SDÍLEJTE ZÁŽITKY!

Podělte se s ostatními na sociálních sítích a označte hashtagem #cheerxeso2020

 
 
Ke stažení zde ...
 
 
Pozvánka na Summer Online Cheer Cup
 

První ročník soutěže přes internet je za námi a my již pro vás připravujeme další! O prázdninách se letos moc daleko nepodíváme, a tak abychom vám to alespoň trochu vynahradili, můžete čas strávit vymýšlením a nacvičováním nových sestav, které budou klasické i zábavné!

Těšte se! :)

 
 
 
 
Cheer Tábor bude!
 

Letní CHEERcamp je stále v plánu! Instruktoři cheerleadingu, rodilí mluvčí anglického jazyka, spousta zábavy, přírody a společných her, to vše vás čeká v termínu 19. - 26. července 2020.

Stále jsou k dispozici místa k přihlášení zájemců od 6 do 12 let. Věříme, že v létě si již děti užijí sportování a přírody naplno. Neváhejte!

 
 
Veškeré informace naleznete zde ...
 
 
ECU Congress v Praze!
 

European Cheer Union připravuje nový projekt pro setkávání zástupců všech evropských federací a komisí nad budoucností cheerleadingu v Evropě, a to pod názvem ECU Congress. Pro realizaci tohoto prvního setkání byla vybrána Praha a spolupráce s Českou asociací cheerleaders. “Dostupná lokalita, stabilní a rozvinutá cheerleadingová federace s “good standing” statusem, to je skvělé prostředí pro realizaci akce tohoto formátu.

ECU Congress se má uskutečnit v únoru 2021 a následně každý rok v září.

 
 
 
 
COVID Page
 

Sledujte všechny důležité informace týkající se aktuálních prohlášení, doporučení či nejdůležitějších vládních opatření, které mají vliv na cheerleading v ČR i ve světě.

přejít na ČACH COVID web
 
 
Archiv Newsletterů
 

Uteklo vám nějaké předchozí vydání Newsletteru?
Potřebujete dohledat nějaký článek nebo se podívat znovu na užitečné informace? 
Navštivte náš Archiv na webu, kde si jej můžete kdykoliv znovu pročíst.

Přejít na Archiv Newsletterů
 
 
KRÁSNÝ KVĚTEN a PEVNÉ ZDRAVÍ!
 

Užijte si máj, lásky čas, ještě se svými blízkými doma a naplno. Život se pomalu začíná vracet do zajetých kolejí, tak ať nám ta karanténa s rodinou nakonec ještě nechybí ;-)

Pevné zdraví všem přeje Výkonný výbor ČACH

 
 
Pokud si již nepřejete dostávat tento email, odhlašte se zde.
Copyright © 2021 Česká asociace cheerleaders, o.s.