Zobrazit online verzi
 
Newsletter České asociace cheerleaders, o.s.
 
 
Newsletter Červenec a Srpen 2020
 

Přinášíme vám další vydání pravidelného informačního Newsletteru určeného pro zástupce členských klubů ČACH a trenéry.

Těší nás, že většina členských klubů měla možnost setkat se se svými sportovci a alespoň se před letními prázdninami rozloučit a naplánovat sezónu novou. Doufáme, že se toto podaří i nám a společně se uvidíme na "Dopečení sezóny" při posezení u grilu (více níže).

Letní vydání newsletteru ČACH je jedním z dvouměsíčníků. Shrnuje podstatné události posledních týdnů a termíny na letní prázdniny. Další pravidelné vydání pro vás připravujeme na září 2020.

Vaše příspěvky a články do dalších vydání jsou vítány. Neváhejte nám zaslat třeba vaše letní zážitky!


                                                           Hurá na prázdniny!

 
 
 
Co nás čeká?
 

11. 7. 2020            Dopečení sezóny 
13. 7. 2020            Zasedání Výkonného výboru ČACH
23. 7. 2020            Zasedání Výkonného výboru ČACH
19.-26. 7. 2020      Cheer Tábor 

1.-2. 8. 2020          Czech Cheer Summer
6. 8. 2020              Zasedání Výkonného výboru ČACH 
15.-16. 8. 2020      Dance Summer camp 
23. 8. 2020            Zasedání Výkonného výboru ČACH 
1. 7.-31. 8. 2020    Summer Online Cheer Cup 
srpen/září 2020      Regionální meetingy

 
 
 
Nepropásněte!
 

V průběhu léta budeme spouštět možnost přihlášení se na první školící akce podzimní části sezóny 2020/21. Sledujte naše sociální média a vaše e-mailové schránky, abyste nepropásli zvýhodněné podmínky a další možnosti pro vás a vaše členy.

Stále je možné se přihlásit na níže uvedené akce:

Trenér Licence Cheer B
Cheer Tábor v Cheznovicích
Dance Summer Camp v Liberci
Czech Cheer Summer víkend v Nehvizdech

 
 
Stalo se...
 

červen                 NJ Cheer Open - Virtual 
2. 6. 2020            Zasedání Výkonného výboru ČACH 
10. 6. 2020          Zasedání předsedů svazů ČUS 
11. 6. 2020          Zasedání Výkonného výboru ČACH 
18. 6. 2020          Zasedání sekretářů ČUS 
24. 6. 2020          Valná hromada ČUS 
25. 6. 2020          Zasedání Výkonného výboru ČACH
29. 6. 2020          ECU Ordinary General Assembly 2020 (online)

 
 
ČOV plénum a přijetí ČACH
 

S nepopsatelnou hrdostí vám sdělujeme, že Česká asociace cheerleaders, z.s. (spolu s Českou lakrosovou unií) byla Plénem českého Olympijského výboru většinově přijati do Olympijské rodiny.

Jakmile obdržíme certifikaci, budeme ji neprodleně distribuovat všem členským klubům pro vlastní použití např. při žádostech o dotace.

 
 
 
 
Team Czech Republic v sezóně 2020/21
 

Po nestandardní situaci po dobu sezóny 2019/2020 se vedení Team Czech Republic a VV ČACH rozhodlo, že pro sezónu 2020/2021 otevře 3 reprezentační týmy:

Junior all girl L4
Senior all girl L5
Senior performance cheer

Toto rozhodnutí nebylo pro nikoho jednoduché, ale věříme, že bylo správné. Hlavním cílem je dokončit práci, která v sezóně 2019/20 bohužel dokončena být nemohla, a úspěšně reprezentovat Českou republiku na ICU Worlds 2021 (cheer) a ECU Europeans 2021 (performance cheer).

V září 2021 se můžete těšit na tryout coed team Czech Republic. 

Tryouts 

Team Czech Republic Junior i Senior all girl cheer:
3. - 4. 10.2020  

Team Czech Republic Dance:
17. 10. 2020 

Další informace k sezóně 2020/21 budou následovat. Prosím sledujte naše webové stránky.

 
 
Webová stránka reprezentace...
 
 
Spuštění žádostí Klubové podpory Talent
 

Byly otevřeny žádosti o klubovou podporu určené pro děti a mládež do 23 let. Poskytovatelem podpory je ČACH. Podpora je navázána na přijatou dotaci z MŠMT, a proto musí splňovat náležitosti adekvátní dané dotaci. Termín pro podání žádosti: do 15. 9. 2020.

Při podání žádosti se ujistěte, že máte všechny podmínky dané programem splněny a jsou přiloženy veškeré dokumenty, tj. 

vyplněná žádost

klubová faktura (faktura vystavená vaším klubem, kde příjemcem bude ČACH), 

primární doklady (faktury od dodavatelů na náklady, které fakturujete v klubové faktuře),

seznam reg. členů v roce 2020.

Na níže uvedeném odkazu naleznete detailní podmínky přiznání podpory.

Přejít na detailní podmínky ...
 
 
ČACH má svého zástupce v Revizní komisi ČUS
 

Je nám potěšením, že na letošní Valné hromadě České Unie Sportu byla prezidentka ČACH Martina Marešová zvolena do revizní komise ČUS. Považujeme její zvolení za potvrzení stabilní pozice České asociace cheerleaders.

Gratulujeme a jsme nesmírně rádi, že má naše organizace zástupce na tak důležitém místě!

 
 
Přejít na celý článek ...
 
 
AKCE AirTrack
 

Čeká nás léto, a i když po většinou bez týmových tréninků, tak jej ideálně můžeme využít pro individuální přípravu, zejména gymnastických a akrobatických prvků.

Partner ČACH AirTrack.cz nabízí akční letní slevu 25% na AirFloor Home (3 x 1 m) a AirFloor Home XL (5 x 1 m).

Akce platí do 13. července nebo do vyprodání zásob! Neváhejte a objednávejte!

 
 
Objednávejte zde ...
 
 
Summer Online Cheer Cup
 

Hranice se již postupně otevírají, ale i tak bude letošní léto ochuzené o plánované dovolené. Naštěstí již můžeme chodit do tělocvičny, účastnit se soustředění a pohybovat se venku bez roušky! Abychom vám nenaplněnou soutěžní jarní část alespoň trochu vynahradili, připravili jsme pro vás ještě jednu letní online aktivitu!

Můžete tak letní čas strávit vymýšlením a nacvičováním nových sestav, které budou klasické i zábavné. Hodnotit vás bude mezinárodní porota a jsou připraveny hodnotné ceny od našich partnerů!

Přesná pravidla již brzy!

 
 
Více info na našem webu ...
 
 
NJ Cheer Open Virtual
 

Na červnovou virtuální soutěž NJ Cheer Open se přihlásilo 180 účastníků z 8 klubů, a o medaile tak bojovalo 62 úžasných soutěžních sestav! Startovní listinu a všechna soutěžní videa můžete shlédnout na FB eventu akce či na YouTube na tomto odkaze: NJCO 2020 Playlist

O umístění vašich soutěžních skupin rozhodovala mezinárodní porota, a to ve složení Tony Hodges (USA), Lana Gavrilov (SLO) a Malgorzata Wrońska (POL). Na bezpečnost a legalitu dohlížela Petra Žáková (CZ). 

Vyhlašování proběhlo 30. 6. 2020 na oficiální události na FB a vítězům tak již putují výsledovky.

Na oficiální facebookové události NJCO 2020 též proběhlo hlasování o divácky nejúspěšnější sestavu, která si z letošního ročníku "odnese" navíc i originální trofej! 

 
 
Přejít na výsledky ...
 
 
Prague Cheer & Dance Open 2020 - vrácení vstupného
 

Vrácení kupní ceny zakoupených vstupenek na Prague Cheer & Dance Open 2020 bude stejně jako jejich nákup realizováno prostřednictvím sítě www.ticketportal.cz. Vstupenky zakoupené online budou vráceny automaticky zpět na účet, ze kterého byly hrazeny. Vstupenky zakoupené na prodejním místě bude třeba na stejném prodejním místě i vrátit, v případě trvale uzavřeného prodejního místa v centrále společnosti IRSnet CZ s.r.o. – Ticketportal (Politických vězňů 15, Praha 1). 

Divákům a fanouškům našich sportovců děkujeme za trpělivost a zachování přízně.

Více informací naleznete zde...
 
 
ČUS Ročenka
 

Přinášíme vám informaci o červnovém uveřejnění publikace Ročenka ČUS 2019, která ve své druhé části obsahuje přehled jednotlivých sdružených národních sportovních svazů ČUS společně se seznamy mistrů České republiky a výsledků českých reprezentantů na mistrovství světa, mistrovství Evropy či dalších vrcholných mezinárodních soutěžích v roce 2019.

V Ročence jsme měli příležitost pochlubit se také sportovními úspěchy členů České asociace cheerleaders a dalšími úspěchy a projekty asociace. První část Ročenky přináší informace o ČUS včetně zprávy o činnosti Výkonného výboru ČUS, vzniku Národní sportovní agentury a spolupráci, projektu ČUS „Sportuj s námi“ a dalších projektech ČUS r. 2019. 

Ročenka byla zároveň představena účastníkům na zasedání VH ČUS.

Celý článek naleznete pod záložkou „Cheerleaders“ na straně 99 – 102 publikace, která je ve své elektronické verzi přístupná na stránkách ČUS pod níže uvedeným odkazem.

 
 
Více informací v Ročence...
 
 
Síň slávy ČACH
 

Do Síně slávy českého cheerleadingu každoročně vstupuje osoba, která se podstatným rozsahem své dosavadní práce zasloužila o dlouhodobý rozvoj českého cheerleadingu jako sportovního odvětví. Vedle všeobecného rozvoje tohoto sportu se oceněná osobnost také podílela na rozvoji dětí a mládeže v tomto sportu, pomohla organizacií podpůrných cheerleadingových akcí, popř. se zasloužila o dobré jméno českého cheerleadingu na domácím, či celosvětovém poli.

Vzhledem k tomu, že toto ocenění získalo již několik osobností, připravili jsme nově na našich webových stránkách stránku věnovanou tomuto tématu.

Přejít na webovou sekci ...
 
 
Dotace v sezóně 2019/20
 

Dovolte, abychom vám podali stručný přehled letošní sezóny z pohledu dotací. V roce 2019 jsme jako asociace opět využili možnost čerpání státních dotací, konkrétně od MŠMT, Magistrátu hlavního města Prahy a městské části Praha 7.

Většina termínů pro ukončení odevzdání žádostí o podporu byla v listopadu 2019. Všechny podané žádosti byly formálně akceptovány a na počátku roku 2020 jsme čekali na závěrečná rozhodnutí.

Situace týkající se vyhlášení nouzového stavu spojeného s virovým onemocněním COVID – 19 ovšem zapříčinila nemožnost konání plánovaných akcí, konkrétně dvoudenní soutěže Prague Cheer Open 2020 a Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu 2020.

Magistrát hlavního města Prahy k situaci přistoupil jednoznačně, a to pokynem směrem k žadatelům o stažení podaných žádostí. V našem případě se jednalo o žádost ve výši 100.000 Kč na MČR 2020 a částku 50.000 Kč na PCO 2020.

Městská část Praha 7 se rozhodla žadatele podpořit ve smyslu vynaložených nákladů na přípravu akcí, nám se podařilo konkrétně získat finanční podporu na přípravu neuskutečněného MČR 2020 ve výši 10.000 Kč.  Tzn., byla nám poskytnuta dotace v plné výši z v původně přiznané podpory.

Pokud bychom se na úspěšnost žádostí o dotace chtěli podívat z hlediska meziročního srovnání, dostáváme se v jednom případě na zachování dotace ve stejné výši (PROGRAMOVÉ DOTACE 2020 – SPORT – Praha 7), u dotace TALENT došlo k plošnému snižování poskytnuté podpory o 10%.

U dvou dotačních titulů dochází k získání vyšších finančních částek, konkrétně:

ORGANIZACE SPORTU 2020 - Sportovní svazy – MŠMT – navýšení o 3%
REPRE – MŠMT – dosahujeme dokonce navýšení o 10% oproti minulé sezóně.

V neposlední řadě je důležité zmínit situaci posledního měsíce navázanou na nově vzniklou Národní sportovní agenturu (NSA). Během měsíce května proběhl průzkum ze strany agentury, který sledoval historické údaje a podklady sloužící k žádostem v dotačních programech MŠMT. V rámci průzkumu probíhala součinnost mezi agenturou a naší asociací.

15. 6. 2020 NSA otevřela výzvu COVID-SPORT, jejímž cílem je zmírnění negativních dopadů celosvětové pandemie COVID-19 na činnost sportovních organizací ve smyslu § 2 odst. 2 zákona o podpoře sportu, které byly zasaženy důsledky vyhlášení nouzového stavu na území ČR a vydání mimořádných opatření. ČACH v rámci výzvy požádal o podporu v oblasti B - organizace sportovních akcí. Uzávěrka žádostí je stanovena na konec srpna, o výsledku vás budeme dále informovat.

 
 
 
 
Legislativní okénko - Rejstříky
 

Doporučujeme všem našim členským klubům letní “oprášení”, kontrolu a doplnění všech rejstříků. Informace v nich uvedené budou použity pro identifikaci a kalkulaci dotačních programů NSA/MŠMT aj.

Jedná se o:

Veřejný/spolkový rejstřík
(justice.cz; souhrnné pokyny viz e-mail ze dne 25. 5. 2020)

Rejstřík sportovních organizací, sportovců a trenérů
(Od 1. 6. 2020 přešel rejstřík sportu pod NSA, nově na adrese rejstriksportu.cz)

Evidence údajů o skutečných majitelích
(povinnost spolku 1. 1. 2021, https://issm.justice.cz/)

NSA vyhlásila program COVID - SPORT, jehož výzva byla již vypsana. Organizace, na které měla karanténa vliv (musely platit pronájem sportovišť, či uhradily náklady na organizaci akce či soutěže) mohou v tomto programu žádat o podporu, žádosti budou ukončeny 31.8.

COVID-SPORT - cílem je zmírnění negativních dopadů celosvětové pandemie COVID-19 na činnost sportovních organizací ve smyslu § 2 odst. 2 zákona o podpoře sportu, které byly zasaženy důsledky vyhlášení nouzového stavu na území ČR a vydání mimořádných opatření.

Veškeré informace naleznete zde...
 
 
Valná hromada European Cheer Union
 

Na přelomu června a července 2020 proběhla valná hromada evropské střešní organizace ECU. Formát byl velmi netradiční - distanční. Hlasovalo se především o formálních záležitostech spojených se samotnou VH, o vyloučení 3 stávajících členů ECU, kteří neplní své povinnosti a o operativních záležitostech spojených s corona krizí a jejím dopadu na cheerleading v Evropě. Osobní setkání zástupců evropských federací proběhne v únoru 2021 v rámci ECU Kongresu v Praze.

Zápis z ECU VH bude tradičně distribuován zástupcům členských klubů ČACH.

 
 
 
 
Archiv Newsletterů
 

Uteklo vám nějaké předchozí vydání Newsletteru?
Potřebujete dohledat nějaký článek nebo se podívat znovu na užitečné informace? 
Navštivte náš Archiv na webu, kde si jej můžete kdykoliv znovu pročíst.

Přejít na Archiv Newsletterů
 
 
 
UŽIJTE si KRÁSNÉ LÉTO!
 

Přejeme vám všem pohodové prožití letních dnů, dovolenkového a prázdninového času!

Výkonný výbor ČACH

 
 
 
Pokud si již nepřejete dostávat tento email, odhlašte se zde.
Copyright © 2020 Česká asociace cheerleaders, o.s.