Zobrazit online verzi
 
Newsletter České asociace cheerleaders, o.s.
 
 
 
 

Vážení trenéři a sportovci,

sezona 2020/21 se přibližuje ke svému začátku a rádi bychom vám představili kompletní nabídku školicích akcí pořádaných Českou asociací cheerleaders, z.s. Můžete si vybrat hned z několika různorodých školicích akcí, které vám mohou pomoci ke zdokonalení svých teoretických nebo praktických cheer dovedností, znalostí a osobnímu růstu.

Všechny školicí akce, ať praktické či teoretické, jsou zahrnuty do bodovacího systému celoživotního vzdělání sportovců a trenérů cheerleadingu v rámci programu Coach University ČACH. Trenéři s licencí tak mají skvělou příležitost si rekvalifikovat svou certifikaci. Více informací o tomto programu naleznete v Coach University obecné informace

 
 
 
 
Trenér Licence Cheer B
 

Kurz je určen pro zájemce, kteří chtějí zvýšit svoji kvalifikaci v oblasti trenérství cheerleadingu, kvalitně se vzdělávat ve vedení tréninků a své zkušenosti poté předávat dál svým svěřencům. Předpokladem pro účast na tomto kurzu je úspěšné absolvování a platnost licence trenéra Cheer C.

Akreditovaný kurz je zajištěn ve spolupráci s UK FTVS a ISV, jež vás společně provedou uceleným systémem vzdělávání tohoto typu.

Lektory kurzu jsou osobnosti sportovního cheerleadingu, vyučující UK FTVS, lektoři ISV či z jiných sportovních odvětví nebo oborů souvisejících s tématikou přednášek. 

Kurz trenéra Cheer B je zaměřen zejména na L5 a L6 a po úspěšném absolvování opravňuje k získání živnostenského listu. Další informace a stále otevřené přihlášky, které se uzavírají 25. 8. 2020, naleznete zde.

ČACH podpoří zájemce z řad vašich klubů finančním příspěvkem (1 zájemce 2000 Kč, každý další 500 Kč).

 
Více informací zde ...
 
 
 
Tumble Camp
 

Tumble Camp je skvělou gymnastickou přípravou pro všechny aktivní cheerleaders, neboť gymnastika je důležitou součástí soutěžního cheerleadingu.. Camp se bude konat hned na začátku sezóny v neděli 4. 10. 2020 v gymnastické tělocvičně v Praze, Na Balkáně. Camp povedou zkušené gymnastky a trenérky Lenka Vasilevová a Petra Vandělíková společně s instruktory a trenéry z žižkovského gymnastického klubu.

 
Více informací naleznete zde...
 
 
 
Judges Scoring Clinic
 

17. 10. 2020 se bude konat Judges Scoring Clinic. Jedná se o jednodenní školení vhodné  pro začínající porotce, porotce zkušené, ale i pro trenéry a choreografy, které vám odkryje soutěžní sestavu „pohledu z druhé strany“.

Pokud se budete chtít stát certifikovaným českým porotcem ČACH, je nutné se zúčastnit celého dne včetně závěrečného písemného testu. V případě splnění všech podmínek pro udělení certifikátu, Vám bude vystavena Certifikace pro českého porotce ČACH. Pokud o tuto certifikaci nebudete mít zájem, nemusíte se účastnit testu. Školením vás bude provázet Petra Žáková.

 
Více informací naleznete zde...
 
 
 
Dance Conference
 

Dalším školením zejména určené pro trenéry, které volně navazuje na praktický letní Dance Summer Camp, je celodenní Dance Conference. Školení se bude konat  18. 10. 2020 a povede jej Laura Slana, která bude právě od podzimu trenérkou reprezentačního Dance Teamu.

Během celého dne se trenéři dozví, jak své svěřence efektivně a nejlépe naučit taneční točky a skoky podle správných technik. Dále pak dostanou tipy, jak své tanečníky učit protahování, kondičku, jak své svěřence motivovat a udržovat týmový spirit a mentální přípravu na soutěže. Základem školení bude zejména technika Pom, tedy správné umístění pohybů, síla a ostré provedení, na což je při soutěžní choreografii brán velký zřetel. Trenéři se dozví, jak správně vybírat hudbu, připravovat choreografii a přistupovat k jednotlivým členům svého týmu  rámci soutěžní sestavy. Na závěr si budete moci s trenérkami popovídat a položit jim své konkrétní dotazy.

 
Více informací naleznete zde...
 
 
 
Cheer Levels Clinic
 

Cheer Levels Clinic je odborné školení, které se bude konat 24. a 25. 10. 2020 v Praze. Školení je určené pro trenéry a choreografy sportovního cheerleadingu. Obsahem jsou cheer levely 0-6, aktualizace pravidel pro letošní sezónu a upřesnění pojmů v cheerleadingu. Důraz bude kladen na terminologii a zásady bezpečnosti na základě posloupnosti prvků, zejména pak na detaily jednotlivých Levelů. Pro trenéry je toto školení nezbytné pro správné porozumění pravidel, v letošním roce též zahrnuté v programu Licencí Cheer B. Školení tradičně povede Petra Žáková, členka Komise pro bezpečnost a pravidla ČACH, taktéž Komise pro strategický rozvoj, ECU Rules Committee a zkušená trenérka a ICU Safety porotkyně (CZCN, ECU Europeans, ICU Worlds atd.).

Pro komplexnost znalostí jednotlivých levelů doporučujeme projít postupně veškerými bloky. Tedy pro vyšší level je vhodné absolvovat všechny levely jemu předcházející. Blok Obecných základů bude v sobotu i neděli totožný, tedy stačí absolvovat pouze jednou dle libovolného výběru.

 
Více informací naleznete zde...
 
 
 
Tumble Day for Coaches
 

Akrobacie a gymnastika je nedílnou součástí soutěžního cheerleadingu. Přinášíme vám příležitost, jak trenéři mohou získat další zkušenosti a jistotu v předávání technických dovedností a průprav v této oblasti. Den plný akrobacie jsme pro vás připravili na 8. 11. 2020 v Brně, a to za podpory a spolupráce se Spirit Cheer Shopem a Air-Track.cz.

Během celého dne se Vám bude věnovat velice zkušená lektorka gymnastiky Mgr. Tereza Krakovská. Tereza je profesionální fyzioterapeutkou, mimo jiné vlastní ordinaci a taktéž v současnosti působí jako fyzioterapeutka u týmu amerického fotbalu Znojmo Knights, byla dlouholetou trenérkou brněnského týmu TeamGym Moravská Slavie a trenérkou české reprezentace TeamGym.

 
Více informací naleznete zde...
 
 
 
Stunt Conference
 

Stunt Conference je součástí komplexního programu školení pro Trenéry Licence B a lze se zúčastnit pouze této části odděleně. Stunt Conference proběhne 9. a 10. 1. 2021 v Praze.

Oběma dny vás bude provázet zkušený lektor a trenér Alexandr Stolpovskych, současně působící i v trenérském týmu reprezentace Team Czech Republic. Seznámí vás mimo jiné s detailními popisy jednotlivých stuntů a pyramid dle dílčích levelů, nejvíce však zaměřené na Levels 5 a 6.. Conference je v rámci dvou dnů rozdělena do několika bloků.

 
Více informací zde ...
 
 
 
První pomoc ve sportu
 

Školení pro trenéry a asistenty trenérů První pomoc ve sportu - specializace cheerleading je  organizované ve spolupráci s Červeným křížem se bude konat 6. 3. 2021. Toto školení je povinnou součástí licence třetí třídy trenér cheerleadingu (Trenér licence Cheer C).

Jedná se o školení trenérů cheerleadingu za účelem zajištění bezpečnosti při trénincích a sportovních aktivitách a zajištění podání odborné první pomoci v případě zranění či jiného poškození zdraví.

 
Více informací naleznete zde...
 
 
LETNÍ AKCE
 

I na letní období roku 2021 plánujeme pro vás ve spolupráci s některými organizátory další vzdělávací akce:

United Cheer Camp (příměstský tábor), organizátor United Cheer Team
červenec 2021, Praha                 

Cheer Tábor, organizátor agentura prostěTÁBOR
červenec 2021, Svatý Štěpán

Dance Summer Camp, organizátor ČACH
srpen 2021, Liberec      

CZECH CHEER Summer, organizátor Lenka Sýkorová
srpen 2021, AFK Nehvizdy         

 
 
SOUTĚŽE
 

Po většině podzimních vzdělávacích akcích vás čekají soutěže, kterých se můžete zúčastnit. Neváhejte a plánujte ve vašich kalendářích:

Sparkling Cheer Cup, 28. 11. 2020 - Jihlava

Basta Cheer Cup, 12. 12. 2020 - Ústí nad Labem

Evolution Cheer Battle, 23. 1. 2021 - Praha

Prague Cheer&Dance Open, 27.-28. 3. 2021 - Praha

NJ Cheer Open, 10. 4. 2021 - Ostrava

Pardubice Cheer Open, 9. 5. 2021 - Pardubice

Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu, 5. 6. 2021 - Praha

Mistrovství ČR malých divizí, 20. 6. 2021 - Praha 

Více informací naleznete zde...
 
 
 

Budete-li mít jakékoliv dotazy ke školicím akcím, kontaktujte nás prosím na emailu barbora.schejbalova@cach.cz.

Těšíme se na vás!

 
 
Pokud si již nepřejete dostávat tento email, odhlašte se zde.
Copyright © 2020 Česká asociace cheerleaders, o.s.